timeconfig 3.0.13 - en to no translation catalogue (354 entries)

en: Hardware clock set to GMT
no: Maskinvareklokken satt til GMT

en: Hardware clock uses ARC time (not UX/Ruffian)
no: Maskinvareklokken bruker ARC tid (ikke UX/Ruffian)

en: cannot scan /usr/share/zoneinfo for timezones
no: kan ikke søke i /usr/share/zoneinfo etter tidssoner

en: Back
no: Tilbake

en: Cancel
no: Avbryt

en: Format machine time is stored in:
no: Maskintid lagres i følgende format:

en: Configure Timezones
no: Konfigurér tidssoner

en: %s: mismatched quotes on line %d in /etc/sysconfig/clock
no: %s: ubalansert quoting på linje %d i /etc/sysconfig/clock

en: %s: cannot open /etc/sysconfig/clock: %s
no: %s: kan ikke åpne /etc/sysconfig/clock: %s

en: %s: line %d unexpected in /etc/sysconfig/clock:
no: %s: ventet ikke linje %d i /etc/sysconfig/clock:

en: %s: cannot read /etc/sysconfig/clock: %s
no: %s: kan ikke lese /etc/sysconfig/clock: %s

en: %s: bad argument %s: %s
no: %s: feil argument %s: %s

en: %s: only one argument (the timezone) may be used
no: %s: bare ett argument (tidssonen) kan brukes

en: %s: can only be run as root
no: %s: kan bare kjøres som root

en: %s: critical error reading /etc/sysconfig/clock
no: %s: feil oppstod ved lesing av /etc/sysconfig/clock

en: %s: critical error reading /etc/localtime: %s
no: %s: feil oppsto ved lesing av /etc/localtime: %s

en: %s: /etc/localtime points to unknown timezone %s
no: %s: /etc/localtime peker til ukjent tidssone %s

en: %s: current value will be ignored
no: %s: nåværende verdi vil bli ignorert

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  |  <Space> selects |  <F12> next screen
no:   <Tab>/<Alt-Tab> mellom elementer | <Space> velger | <F12> Neste skjerm

en: %s: failed to make /etc/localtime: %s
no: %s: klarte ikke å lage /etc/localtime: %s

en: %s: failed to make /etc/sysconfig/clock: %s
no: %s: klarte ikke å lage /etc/sysconfig/clock: %s

en: %s: failed to write to /etc/sysconfig/clock: %s
no: %s: klarte ikke å skrive /etc/sysconfig/clock: %s

en: Africa/Abidjan
no: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
no: Afrika/Akra

en: Africa/Addis_Ababa
no: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
no: Afrika/Algerie

en: Africa/Asmera
no: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
no: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
no: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
no: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
no: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
no: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
no: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
no: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
no: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
no: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
no: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
no: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
no: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
no: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
no: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
no: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
no: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
no: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
no: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
no: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
no: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
no: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
no: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
no: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
no: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
no: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
no: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
no: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
no: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
no: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
no: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
no: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
no: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
no: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
no: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
no: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
no: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
no: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
no: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
no: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
no: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
no: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
no: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
no: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
no: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
no: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
no: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
no: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
no: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
no: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
no: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
no: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
no: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
no: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
no: Amerika/Asuncion

en: America/Atka
no: Amerika/Atka

en: America/Barbados
no: Amerika/Barbados

en: America/Belem
no: Amerika/Belem

en: America/Belize
no: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
no: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
no: Amerika/Bogota

en: America/Boise
no: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
no: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
no: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
no: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
no: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
no: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
no: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
no: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
no: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
no: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
no: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
no: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
no: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
no: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
no: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
no: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
no: Amerika/Denver

en: America/Detroit
no: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
no: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
no: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
no: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
no: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
no: Amerika/Ensenada

en: America/Fortaleza
no: Amerika/Fortaleza

en: America/Fort_Wayne
no: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Glace_Bay
no: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
no: Amerika/Kapp_det_gode_håp

en: America/Goose_Bay
no: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
no: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
no: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
no: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
no: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
no: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
no: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
no: Amerika/Halifax

en: America/Havana
no: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
no: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
no: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
no: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
no: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indianapolis
no: Amerika/Indianapolis

en: America/Indiana/Vevay
no: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Inuvik
no: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
no: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
no: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
no: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
no: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
no: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
no: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
no: Amerika/Knox_IN

en: America/La_Paz
no: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
no: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
no: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
no: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
no: Amerika/Maceio

en: America/Managua
no: Amerika/Managua

en: America/Manaus
no: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
no: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
no: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
no: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
no: Amerika/Menominee

en: America/Merida
no: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
no: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
no: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
no: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
no: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
no: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
no: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
no: Amerika/Nassau

en: America/New_York
no: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
no: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
no: Amerika/Nome

en: America/Noronha
no: Amerika/Noronha

en: America/Panama
no: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
no: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
no: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
no: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
no: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Porto_Acre
no: Amerika/Porto_Acre

en: America/Port_of_Spain
no: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
no: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
no: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
no: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
no: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
no: Amerika/Recife

en: America/Regina
no: Amerika/Regina

en: America/Rosario
no: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
no: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
no: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
no: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
no: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
no: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
no: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
no: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
no: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
no: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
no: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
no: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
no: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
no: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
no: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
no: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
no: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
no: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
no: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
no: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
no: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
no: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
no: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
no: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
no: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
no: Antarktis/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
no: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
no: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
no: Antarktis/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
no: Antarktis/Sydpolen

en: Antarctica/Syowa
no: Antarktis/Syowa

en: Arctic/Longyearbyen
no: Antarktis/Longyearbyen

en: Asia/Baghdad
no: Asia/Bagdad

en: Asia/Damascus
no: Asia/Damaskus

en: Atlantic/Azores
no: Atlanterhavet/Azorene

en: Atlantic/Bermuda
no: Atlanterhavet/Bermuda

en: Atlantic/Canary
no: Atlanterhavet/Kanariøyene

en: Atlantic/Cape_Verde
no: Atlanterhavet/Kapp_Verde

en: Atlantic/Faeroe
no: Atlanterhavet/Færøyene

en: Atlantic/Jan_Mayen
no: Atlanterhavet/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
no: Atlanterhavet/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
no: Atlanterhavet/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
no: Atlanterhavet/Syd_Georgia

en: Atlantic/Stanley
no: Atlanterhavet/Stanley

en: Atlantic/St_Helena
no: Atlanterhavet/St_Helena

en: Australia/North
no: Australia/Nord

en: Australia/South
no: Australia/Syd

en: Australia/West
no: Australia/Vest

en: Brazil/Acre
no: Brasil/Acre

en: Brazil/DeNoronha
no: Brasil/DeNoronha

en: Brazil/East
no: Brasil/Øst

en: Brazil/West
no: Brasil/Vest

en: Canada/Atlantic
no: Kanada/Atlantisk

en: Canada/Central
no: Kanada/Sentral

en: Canada/Eastern
no: Kanada/Østlig

en: Canada/East-Saskatchewan
no: Kanada/Øst-Saskatchewan

en: Canada/Mountain
no: Kanada/Mountain

en: Canada/Newfoundland
no: Kanada/Newfoundland

en: Canada/Pacific
no: Kanada/Stillehavet

en: Canada/Saskatchewan
no: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
no: Kanada/Yukon

en: Chile/Continental
no: Chile/Kontinental

en: Chile/EasterIsland
no: Chile/Påskeøya

en: Eire
no: Irland

en: Etc/Universal
no: Etc/Universell

en: Europe/Amsterdam
no: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
no: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
no: Europa/Aten

en: Europe/Belfast
no: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
no: Europa/Beograd

en: Europe/Berlin
no: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
no: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
no: Europa/Brussel

en: Europe/Bucharest
no: Europa/Bukuresti

en: Europe/Budapest
no: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
no: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
no: Europa/København

en: Europe/Dublin
no: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
no: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
no: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
no: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
no: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
no: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
no: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
no: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
no: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
no: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
no: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
no: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
no: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
no: Europa/Monaco

en: Europe/Moscow
no: Europa/Moskva

en: Europe/Nicosia
no: Europa/Nicosia

en: Europe/Oslo
no: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
no: Europa/Paris

en: Europe/Prague
no: Europa/Praha

en: Europe/Riga
no: Europa/Riga

en: Europe/Rome
no: Europa/Roma

en: Europe/Samara
no: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
no: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
no: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
no: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
no: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
no: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
no: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
no: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
no: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
no: Europa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
no: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
no: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
no: Europa/Vatikanet

en: Europe/Vienna
no: Europa/Wien

en: Europe/Vilnius
no: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
no: Europa/Warshawa

en: Europe/Zagreb
no: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
no: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
no: Europa/Zurich

en: Iceland
no: Island

en: Indian/Antananarivo
no: Indisk/Antananarivo

en: Indian/Chagos
no: Indisk/Chagos

en: Indian/Christmas
no: Indisk/Christmas

en: Indian/Cocos
no: Indisk/Cocos

en: Indian/Comoro
no: Indisk/Comoro

en: Indian/Kerguelen
no: Indisk/Kerguelen

en: Indian/Mahe
no: Indisk/Mahe

en: Indian/Maldives
no: Indisk/Maldivene

en: Indian/Mauritius
no: Indisk/Mauritius

en: Indian/Mayotte
no: Indisk/Mayotte

en: Indian/Reunion
no: Indisk/Reunion

en: Mexico/General
no: Mexico/Generell

en: Mideast/Riyadh87
no: Midt-østen/Riyadh87

en: Mideast/Riyadh88
no: Midt-østen/Riyadh88

en: Mideast/Riyadh89
no: Midt-østen/Riyadh89

en: Pacific/Apia
no: Stillehavet/Apia

en: Pacific/Auckland
no: Stillehavet/Auckland

en: Pacific/Chatham
no: Stillehavet/Chatham

en: Pacific/Easter
no: Stillehavet/Easter

en: Pacific/Efate
no: Stillehavet/Efate

en: Pacific/Enderbury
no: Stillehavet/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
no: Stillehavet/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
no: Stillehavet/Fiji

en: Pacific/Funafuti
no: Stillehavet/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
no: Stillehavet/Galapagos

en: Pacific/Gambier
no: Stillehavet/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
no: Stillehavet/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
no: Stillehavet/Guam

en: Pacific/Honolulu
no: Stillehavet/Honolulu

en: Pacific/Johnston
no: Stillehavet/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
no: Stillehavet/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
no: Stillehavet/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
no: Stillehavet/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
no: Stillehavet/Majuro

en: Pacific/Marquesas
no: Stillehavet/Marquesas

en: Pacific/Midway
no: Stillehavet/Midway

en: Pacific/Nauru
no: Stillehavet/Nauru

en: Pacific/Niue
no: Stillehavet/Niue

en: Pacific/Norfolk
no: Stillehavet/Norfolk

en: Pacific/Noumea
no: Stillehavet/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
no: Stillehavet/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
no: Stillehavet/Palau

en: Pacific/Pitcairn
no: Stillehavet/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
no: Stillehavet/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
no: Stillehavet/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
no: Stillehavet/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
no: Stillehavet/Saipan

en: Pacific/Samoa
no: Stillehavet/Samoa

en: Pacific/Tahiti
no: Stillehavet/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
no: Stillehavet/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
no: Stillehavet/Tongatapu

en: Pacific/Truk
no: Stillehavet/Truk

en: Pacific/Wake
no: Stillehavet/Wake

en: Pacific/Wallis
no: Stillehavet/Wallis

en: Pacific/Yap
no: Stillehavet/Yap

en: Poland
no: Polen

en: Turkey
no: Tyrkia

en: Universal
no: Universell

en: US/Aleutian
no: US/Aleutisk

en: US/Central
no: US/Sentral

en: US/Eastern
no: US/Øst

en: US/East-Indiana
no: US/Øst-Indiana

en: US/Pacific
no: US/Stillehavet
